kobieta siłownia

Korzystanie z karty Multisport- czy można zawiesić członkostwo?

Multisport jest kartą, która umożliwia korzystanie z różnego rodzaju aktywności na terenie dostępnych w ramach akcji obiektów sportowych. Lista obiektów biorących udział w akcji zawsze była dość długa: można było znaleźć tutaj możliwość uczęszczania na siłownię, na basen, na zajęcia sztuk walki, zajęcia fitness czy nawet na zajęcia taneczne. W ofercie Multisport tak naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie i korzystać z takich zajęć za naprawdę niewielką cenę. Posiadanie takiej karty jest bardzo korzystne ze względu na fakt, że w wielu przypadkach koszty jej finansowania w całości ponosi pracodawca lub też w jakiejś części, w zależności od podpisanej umowy partnerskiej.

Niestety, problem z korzystaniem z benefitów, jakie niesie posiadanie karty pojawił się w momencie, kiedy z powodu pandemii koronawirusa w całym kraju zamknięto różnego rodzaju obiekty sportowe. Pojawiło się pytanie o składki w klubach rekreacyjnych, a wiele osób zastanawiało się, czy będzie możliwe zawieszenie płacenia składek w związku z tym, że nie ma możliwości korzystania z benefitów, jakie dawała karta. Wiosną 2020 właściciel systemu zaproponował członkom akcji dwie możliwości: zawieszenie karty lub też możliwość korzystania z szeregu lekcji i materiałów online, które pozwolą na wykonywanie ćwiczeń w domu, a tym samym na utrzymanie dobrej formy pomimo pandemii. Część osób zdecydowała się na ćwiczenia w domu, a część czasowo zawiesiła kartę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.smr-law.at/pl/wstrzymaj-czlonkowstwo-koronawirus-a-skladki-w-klubach-rekreacyjnych/

Wstrzymaj członkostwo przy drugiej fali pandemii

Bez wątpienia decyzja o zamknięciu siłowni, klubów fitness oraz innych obiektów sportowych mocno odbiła się i odbija nie tylko na ich właścicielach, ale i na osobach, dla których regularną rutyną było prowadzenie aktywnego trybu życia. Coraz częściej mówi się o tym, że poprzez zamknięcie w domach tracimy formę i odzwyczajamy się od aktywnego wypoczynku- przybieramy na wadze, a na tym cierpi także nasze zdrowie. Jesienią 2020, kiedy nastąpiła druga fala pandemii i ponownie doszło do zamknięcia obiektów sportowych, właściciel akcji Multisport zdecydował o zawieszeniu kart wszystkich uczestników programu aż do stycznia 2021. Uczestnicy nie muszą więc podejmować żadnej dodatkowej akcji w celu wstrzymania członkostwa, gdyż zostanie to zrobione automatycznie.

Nie oznacza to jednak, że jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z materiałów gromadzonych online to że nie będzie miał takiej możliwości. Na stronie Multisport można bowiem znaleźć całą strefę online, w której dostępne są materiały wspomagające naszą aktywność fizyczną w domu w różnych dziedzinach sportu. Dostępne są konsultacje z ekspertami, kreator diety, kursy jogi oraz wiele innych treningów. Jeśli więc ktoś chciałby dalej korzystać z takich materiałów pomimo faktu, że obiekty sportowe pozostają nadal zamknięte- będzie również i taka możliwość.