Zamiatarka drogowa dostosowana do potrzeb

Zamiatarki drogowe to wyspecjalizowane pojazdy, które zostały stworzone właśnie po to, aby móc efektywnie oczyszczać ulice miast. Zamiatarki mogą mieć różną budowę i konstrukcję, a wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają sprzątać. Odpowiednie dopasowanie sprzętu do terenu, warunków oraz tego, w jaki sposób należy oczyścić daną przestrzeń to kluczowa kwestia.

Różne typy zamiatarek do różnych zadań

Duże zamiatarki, które przyjmują wygląd samochodów ciężarowych to sprzęt, który służy do oczyszczania główniejszych ulic i terenów poza centrum miasta. W dużym samochodzie znajdują się bardzo pojemne zbiorniki na wodę użytkową, wodę już zużytą, a także kontener na odpady. Dzięki temu można bardzo szybko oczyszczać duże powierzchnie. Tego rodzaju zamiatarki mają albo osprzęt wleczony albo też umiejscowiony z boku maszyny w postaci szczotek obrotowych.

 

Alternatywą dla dużych i bardzo wydajnych zamiatarek są zamiatarki kompaktowe. Takie modele, jakie znajdziemy także na stronie Terberg Matec już w znacznie mniejszym stopniu przypominają samochody ciężarowe będące pierwowzorem do pierwszych zamiatarek, jakie w ogóle powstały na rynku. Najistotniejszą kwestią w przypadku takich zamiatarek jest:

 

  • Ich niewielki rozmiar, dzięki któremu poruszanie się w przestrzeni miejskiej jest o wiele łatwiejsze. Dodatkowo, w niektórych modelach zaprojektowana została rama przegubowa, która ułatwia skręcanie pojazdem nawet tam, gdzie przestrzeń jest bardzo ograniczona.
  • Ich odpowiednie wyposażenie, które dopasowane jest do oczyszczania jezdni, chodników, przystanków autobusowych, wąskich zaułków oraz placów.
  • To, że modele kompaktowe spełniają odpowiednie normy związane z niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery podczas pracy maszyny. To bardzo ważne, aby zamiatarki nie przyczyniały się do zwiększania się ilości smogu w mieście zwłaszcza, że pracują w przestrzeni miejskiej intensywnie, przez wiele godzin każdego dnia.
  • Dostępność części Johnston i możliwość wykonywania regularnych przeglądów tych maszyn, a także ewentualnego ich serwisowania. Są one bowiem poddawane bardzo intensywnej eksploatacji.

 

Zamiatarki drogowe są również wyposażone w wygodną kabinę operatorską, która jest zaprojektowana tak, aby wytłumiać hałas powodowany przez ruch obrotowy szczotek. Kabina najczęściej posiada wiele przeszkleń tak, aby można było na bieżąco kontrolować proces oczyszczania ulic. Operator może tez korzystać z takich rozwiązań jak kamera cofania czy komputer pokładowy, co ułatwia sterowanie maszyną w terenie.

Zapoznaj się z ofertą https://www.terbergmatec.pl/