Zamiatanie, odpylanie, mycie, usuwanie odpadów- jak wygląda proces oczyszczania miasta?

Zdecydowana większość miast jest na bieżąco oczyszczana. Z jednej strony chodzi o wywóz odpadów, z drugiej strony o sprzątanie przestrzeni miejskiej poprzez użycie specjalnych zamiatarek. Maszyny te zostały stworzone do tego, aby z ich wykorzystaniem zamiatać i odpylać ulice. Są też w stanie usuwać niewielkie odpady oraz substancje płynne. Z całą pewnością można powiedzieć, że ich praca jest kompleksowa, a dostępne, oryginalne części zamienne Johnston pozwalają na bardzo długie eksploatowanie tych maszyn w terenie.

Szczotkowanie, ale nie tylko

Podstawowym zadaniem operatora zamiatarki drogowej jest poruszanie się w przestrzeni miejskiej z jednoczesnym jej szczotkowaniem. Do tego celu wykorzystywane są szczotki obrotowe, które w kompaktowych modelach zamiatarek umieszcza się bezpośrednio przed maszyną. Zamiatarki kompaktowe są naprawdę niewielkich rozmiarów- są mniejsze od aut osobowych. Zbudowane są z kabiny operatora, zbiornika na wodę z tyłu, kontenera na odpady, a także z osprzętu sprzątającego. Wyposażeniem zamiatarki są szczotki obrotowe, odkurzacz przemysłowy z rurą ssącą, a także myjka ciśnieniowa.

Zamiatarki poruszają się raczej wolno. Wszystko po to, aby dokładnie móc zająć się oczyszczaniem dróg, poboczy, chodników, torowisk czy przystanków autobusowych. Ich praca jest planowana według harmonogramu na te godziny w ciągu dnia i nocy, kiedy natężenie ruchu miejskiego jest mniejsze. Dzięki temu nie przyczyniają się do powstawania korków ulicznych. Przestój w pracy zamiatarek najczęściej ma miejsce zimą. Wówczas wykonywane są przeglądy, konserwacja i naprawa maszyn. Części zamienne Johnston, które są często wykorzystywane podczas serwisowania maszyn pozwalają na to, aby sprzęt ponownie mógł wyjechać w teren.

Usuwanie różnych zanieczyszczeń

Zamiatarka bez trudu poradzi sobie nie tylko z pyłem i kurzem czy z niewielkimi odpadami. Przeglądając modele zamiatarek, jakie znajdują się w dystrybucji Terberg Matec szybko można się zorientować, że pojazdy te zostały dobrze dopracowane w szczegółach- tak, aby ich praca była kompleksowa. Osprzęt jest więc wytrzymały i wszechstronny. Zamiatarka będzie w stanie poradzić sobie nawet z substancjami chemicznymi, które mogą pojawić się na drodze. Będzie w stanie usunąć ciecze o dużej oleistości, kwasy oraz zasady.

Oprócz rutynowego przejazdu zamiatarki po wyznaczonym terenie, maszyny te pracują także okazjonalnie przy oczyszczaniu terenów bezpośrednio po różnego rodzaju imprezach plenerowych. Większe zamiatarki oczyszczają tereny przy inwestycjach budowlanych i robotach drogowych. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu rodzaju sprzętu do tego, jaką powierzchnię będzie się chciało oczyścić, możliwe jest zadbanie o każdą przestrzeń w mieście.