Start-up jest pewną formą prowadzenia działalności gospodarczej, ale jak się okazuje- nie każda firma jest start-upem. Czym się różni start-up od firmy? Termin ten został stworzony po to, aby móc identyfikować te firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, ale jednocześnie wyróżniają się czymś innowacyjnym- ciekawym produktem czy niestandardowym modelem biznesowym. Można nawet powiedzieć, że otwarcie start-upu jest przedsięwzięciem bardziej ryzykownym od klasycznego procesu rejestracji działalności gospodarczej. Jest w to bowiem wpisane pewne ryzyko, które wiąże się z tym, że wymyślone innowacje mogą się nie przyjąć, a pomysł (tak odkrywczy i nowoczesny) może okazać się kompletnie nietrafiony.
Start-up można z powodzeniem założyć zarówno w kraju jak i za granicą. Można to zrobić w każdym miejscu, gdzie tylko istnieje możliwość rejestracji działalności. Firma tego rodzaju może poruszać się w różnych obszarach- w usługach, produkcji jak i w środowiskach akademickich. To, jakie będą koszty prowadzenia takiej działalności w praktyce zależy przede wszystkim od tego, jaką formę prawną przyjmie start-up.
Rejestracja start-upu w Hiszpanii
Innowacyjne pomysły można wcielać w życie tak naprawdę wszędzie, często jednak wymaga to dobrej znajomości rynku, na którym będzie się chciało działać. Innowacja, która jest wprowadzana w jednym miejscu na świecie w innym może być już czymś znanym i powszechnie wykorzystywanym. Tym samym może się okazać, że wymyślona innowacja nie wszędzie będzie czymś odkrywczym, co wzbudzi zainteresowanie potencjalnych klientów.
Dlatego też innowacyjność nierozerwalnie jest związana z miejscem i społecznością, której będzie dotyczyć. Zastanawiając się, czym się różni start-up od firmy od strony księgowej, tak naprawdę jest to działalność rejestrowana jak każda inna. Warto wiedzieć o tym, że start-up nie ma zdefiniowanej osobowości prawnej- można taką działalność zarejestrować w takiej formie, w jakiej najwygodniej będzie nam ją prowadzić. Może to być więc zakładanie firmy w formie samozatrudnienia, ale równie dobrze może to być także spółka. To drugie rozwiązanie stwarza możliwość współpracowania w ramach jednej firmy z wieloma osobami. Sprawdzi się to w sytuacji, kiedy wiele różnych środowisk spotyka się po to, aby razem stworzyć coś nowego.
Co wybrać- samozatrudnienie czy spółkę?
Chcąc zarejestrować firmę w Hiszpanii konieczne jest dokładne sprawdzenie dostępnych tutaj możliwości. Inne podatki będą obowiązywać jednoosobowe działalności gospodarcze, inne będą natomiast koszty prowadzenia spółki. W takiej sytuacji nieoceniona okazuje się pomoc biura księgowego. Biura rachunkowe działające na miejscu bardzo dobrze orientują się w specyfice konkretnego rynku, są też dobrze zaznajomione z ewentualnymi programami pomocowymi dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.
Hiszpania charakteryzuje się dużą decentralizacją, co przekłada się nie tylko na dostępne programy pomocowe czy dofinansowania, ale i na kwestie podatkowe. Poszczególne regiony mają stosunkowo dużą autonomię, nie jest więc bez znaczenia, w którym miejscu w Hiszpanii chcemy taki start-up zarejestrować. Najczęściej jednak władze mocno wspierają firmy, które promują innowacje, gdyż ne tylko napędzają one gospodarkę, ale też przyczyniają się do szeroko pojętego rozwoju regionu czy też społeczności.
Zapoznaj się z ofertą https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/
Najnowsze komentarze