kontuzja

Kontuzja w czasie aktywności fizycznej – jak sobie z nią skutecznie poradzić?

Urazy i różnego rodzaju kontuzje są normalnym elementem uprawiania aktywności fizycznej. Czasami są wywołane nieodpowiednim przygotowaniem i rozgrzaniem organizmu przed wysiłkiem, czasem niewłaściwym jej wykonywaniem, a czasami z przyczyn niezależnych od nas.

Nie jest bowiem tajemnicą, że przy regularnym i bardziej wysiłkowym uprawianiu sportu mogą nam się odezwać stare i czasami nawet niewielkie kontuzje, które teraz stają się dużym problemem. Zdarza się również, że przy okazji podjęcia aktywności fizycznej dowiadujemy się o naszych wrodzonych słabościach organizmu, ponieważ niektóre predyspozycje genetyczne mogą na przykład dotyczyć osłabionej rzepki w kolanie czy panewki w stawie biodrowym. Niezależnie jednak od genezy kontuzji, należy podjąć jak najlepsze działanie, aby w pełni powrócić do sprawności. Jak zatem poradzić sobie ze skutkami, które przyniosła nam kontuzja w czasie aktywności fizycznej? Jakie rozwiązania przyniesie nam gabinet fizjoterapii w Krakowie?

Kontuzja w czasie aktywności fizycznej – i co dalej?

Warto pamiętać, że kontuzja w czasie aktywności fizycznej może przydarzyć się każdemu, bez względu na to, czy starał się jej uniknąć czy też nie. Dobrze jest starać się szukać jej przyczyny, ale nie po to, aby obwiniać siebie lub kogoś, ale po to, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość i odkryć ewentualne źródło problemu. Może być nim niewłaściwe przygotowanie przed treningiem, jego zbyt duża intensywność czy nieuwaga i niedopilnowanie czegoś w trakcie uprawiania sportu. Wtedy należy wyciągnąć szeroko rozbudowane wnioski, aby uniknąć podobnych sytuacji na przyszłość. Jednak kontuzja może również prowadzić do odkrycia nabytych lub też dziedzicznych problemów zdrowotnych, których nie odkrylibyśmy tak szybko, gdyby nie ona. Mamy wtedy większą szansę zaradzenia danemu problemowi, jeśli tylko podejmiemy ku temu odpowiednie środki. Tak więc kontuzja w czasie aktywności fizycznej tak naprawdę jest szansą do poprawy standardu naszego treningu i odkrywania własnego organizmu, dobrze także, jeśli nie jest zbyt poważna w konsekwencjach.

Kontuzja w czasie aktywności fizycznej – gabinet fizjoterapii w Krakowie

Niezależnie od genezy naszego urazu, dobrze jest jak najszybciej poszukać profesjonalnej pomocy, aby kontuzja nie pogarszała się i abyśmy nie cierpieli z bólu. Każda kontuzja w czasie aktywności fizycznej wymaga jak najszybciej interwencji specjalisty, ponieważ nawet niewielki uraz może się okazać poważny w skutkach. Najlepiej jest więc zdecydować się na gabinet fizjoterapii w Krakowie o nazwie Integracyjne Centrum Leczenia Bólu – https://iclb.pl/.

Posiadają wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym niejeden pacjent wyleczył swoje schorzenia i powrócił do pełnej sprawności nawet po najbardziej zaawansowanych urazach. Posiadają bardzo szeroką ofertę profesjonalnej pomocy, która obejmuje między innymi leczenie krioterapią, ultradźwiękami, rehabilitację oraz fizjoterapię. Jako jeden z nielicznych ten gabinet fizjoterapii w Krakowie może pochwalić się bardzo pozytywnymi opiniami w internecie, które świadczą same za siebie.